Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

MATHIAS FLÜCKIGER

10. 7. 2019 Novinky

V současné sezóně Světového poháru je Mathias Flückiger často vidět na pódiu. Profesionální jezdec z týmu Thömus RN Swiss Bike Team se již několikrát umístil na nejvyšším stupni vítězů ve Světovém poháru, nebo byl na druhém místě hned vedle vítěze. V rozhovoru jsme se zeptali tohoto sportovce, který důvěřuje značce SPONSER, na to, jaký je jeho recept na úspěch.

Mathiasi, stal jste se vícemistrem Švýcarska za Nino Schurterem a v následujícím rozhovoru jste řekl, že jste „nadšen druhým místem“. Na Světovém poháru v Andoře jste skončili na druhém místě za Ninem …

Samozřejmě jsem nebyl nadšený druhým místem. Určitě jsem chtěl nosit dres švýcarského mistra ještě další rok. Nino byl v minulosti hodně nedostižitelný, ale v posledních letech jsem ten propastný rozdíl dokázal eliminovat. To mě vždycky motivovalo k tomu, abych se stal stejně výjimečný jako on. Čím lepší je konkurence, tím větší je moje touha být lepší! Pokud si pak uvědomíte, že jste stejně silný nebo někdy ještě silnější, pomůže vám to růst.

Co jste udělal pro zbytek sezóny? Je cílem celkové vítězství ve světovém poháru?

Začátek sezóny byl velmi úspěšný. V současné době jsem na druhém místě v celkovém pořadí světového poháru a jsem nejlepším Švýcarem; to potvrzuje můj vzestupný trend. Je důležité, abych mohl v těchto výkonech stabilně pokračovat. Myslím, že jsem v této sezoně ještě neukázal vše. Mohl bych trénink ještě více optimalizovat a dostat z těla ještě víc. Mým velkým cílem v této sezoně jsou však dvě mistrovství světa, a to v cross country a maratonu. Maratón se bude konat ve Švýcarském Grächenu. Chci být na startu v TOP formě. Proto se ujišťuji, že teď nic neuspěchám.

Jaké faktory rozhodly, že jste se dostal na vrchol světové cyklistiky?

Moje velká touha být lepší. Vždy jsem věřil, že jsem nejlepší. Každý den přemýšlím o tom, co potřebuji zlepšit. Jedná se o drobné detaily, ale všechny tyto maličkosti tvoří celek. I teď si to uvědomuji: Stále je toho hodně co dělat …

Jaké jsou vaše priority ve Vaší stravě před důležitou soutěží Světového poháru?

Strava je nezbytnou součástí úspěchu. Správná výživa ve správný čas je nesmírně důležitá a roste s významem závodu. Nikdy jsem neprošel žádnými dietními trendy, ale vsázel především na vyváženou stravu. Vlastně konzumuji téměř vše, co je zdravé a co považuji pro mé tělo za nejpřirozenější.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty SPONSER, které používáte v průběhu velkých sportovních události?

V soutěži konzumuji téměř pouze tekuté potraviny. Základ pro mě tvoří sacharidy z hypotonického nápoje COMPETITION pro pestrost v různých příchutích. Čas od času také konzumuji LIQUID ENERGY GEL.

Převzato z rozhovoru pro Sponser Switzerland