Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

NĚKOLIKANÁSOBNÝ MISTR SVĚTA V CROSS COUNTRY NINO SCHURTER K VÝŽIVĚ

13. 9. 2019 Novinky

Nino Scurter je  olympijský vítěz, osminásobný mistr světa, několikanásobný vítěz světového poháru a celkový vítěz Cape Epic a švýcarský sportovec roku. Nino dosáhl v XCO-MTB všeho, čeho dosáhnout lze. Nezávisle na jeho nynějších i budoucích vítězstvích se sympatický cyklista zapíše do historie jako jeden z nejúspěšnějších sportovců.

S Ninem jsme se potkali krátce po jeho osmém vítězství na MS a měli jsme možnost se ho zeptat na pár otázek týkajících se stravy.

Nino, jak důležitá je pro Tebe strava a na co si dáváš jako vrcholový sportovec pozor?
Je jasné, že výživa je velmi důležitou součástí. Když tělu hodně bereš, tak mu musíš vrátit zpět, co potřebuje. Osobně si dávám pozor na vyvážený jídelníček a vysoce kvalitní produkty.

Kterou důležitou radu můžeš dát ambiciózním MTB cyklistům?
Celkově je pro mě důležitá radost z jídla. Hlídám si zdravou stravu, ale rozhodně nevážím každý gram. To ovšem neznamená, že stravování během tréninků nebo závodů by mělo být volné. Měli byste mít přesný plán, co si kdy vzít.

Které dva SPONSER produkty používáš nejčastěji?
Zlato v pravém slova smyslu je LIQUID ENERGY GEL. Bez nich bych se do cíle určitě nedostal jako první. Nezbytným produktem jsou  PRO RECOVERY šejky, které užívám po tvrdých trénincích a závodech.

 

Jaký doplněk pro bikery bychom měli ještě vymyslet?
Nápoj, který bude snižovat tělesnou teplotu.