Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

ROZHOVOR S MARATONCEM TADESSE ABRAHAM PŘED MS V KATARU

29. 10. 2019 Novinky

Švýcarský maratonec původem z Eritreje poskytl rozhovor bezprostředně před jeho startem na MS v katarském Dauhá.  Maratonským běžcům už ho moc představovat nemusíme. Od mistrovství Evropy v maratonu v Berlíně 2018, kde získal stříbrnou medaili, je známý po celé Evropě. V březnu 2016 vytvořil sportovec LC Uster nový švýcarský maratónský rekord (2:06:40). A jen o několik měsíců později se Tadesse Abraham stal mistrem Evropy v půlmaratonu v Amsterdamu s časem 1:02:03. Není divu, že si tento atlet stanovil i ambiciózní cíle pro mistrovství světa v atletice v Dauhá 2019.

 

Tadesse, jaké jsou tvé osobní plány na Mistrovství světa v hlavním městě Kataru?
Už se opravdu těším na svůj začátek v maratonu a přípravy probíhají velmi dobře. Mým cílem na Mistrovství světa v Dauhá je běžet stejně rychle jako já v tréninku. Pak by měla být jedna ze tří medailí na dosah.

 

Jakou roli,  bude v den závodu hrát teplé a relativně vlhké klima, která Dauhá panuje?
Počasí je důležitým faktorem. Budu podnikat určitá opatření proti teplu a budu běžet strategicky, což abych mohl hrát v můj prospěch. V žádném případě se kvůli teplotě nepoběží rychlý maratón.

 

Jak plánuješ v Dauhá v průběhu maratonu jídlo? Opět s 21 malými, přesně označenými lahvemi SPONSER, jak je o tobě známo?
Ano, samozřejmě. Jako vždy, bude pro mě připraveno mnoho malých lahví. Během závodu tak dostanu dostatek tekutiny. Kromě toho se moje strategie výživy v Dauhá neliší od strategie, kterou používám v jiných maratonech: Tři nebo čtyři dny před startem používám CARBO LOADER.

 

Bereš v průběhu závodu také gely nebo konzumuješ pouze tekutiny?
Během závodu jen piji. Hodinu před začátkem maratonu beru ACTIVATOR, abych se cítil aktivní a připraven. Krátce před startem si vezmu LIQUID ENERGY GEL.

A jak to dopadlo? (pozn. autora)
Konečné 9. místo, přesto byl Taddese spokojený. A jak řekl, kdyby panovalo teplejší a vlhčí klima, zvýšilo by to jeho šance ještě na lepší umístnění.