Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

Yuliya Yelistratova – rozhovor

11. 12. 2019 Novinky

Yuliya Yelistratova je jednou z nejuznávanějších a nejzkušenějších triatlonistek ITU. Ukrajinská sportovkyně  již získal několik pódií světového poháru ITU a zúčastnila se již také tří letních olympijských her (Peking, Londýn a Rio). SPONSER se setkala s 31-letou triatlonistkou, která se kvalifikovala na své čtvrté olympijské hry v Tokiu.

 

Yuliyo, jaká byla tvoje sezóna a jaké byly tvoje klíčové závody v tomto roce?
V této sezóně  jsem se cítila docela dobře a předváděla vyrovnané výsledky, jimiž jsem se kvalifikoval do Tokia 2020; včetně 5. místa na Mistrovství světa v Karlových Varech a 10. místa na Mistrovství Evropy ve Weertu. Nedávno jsem v této nadmořské výšce absolvovala další skvělé tréninkové soustředění a poté usilovala o výsledky na pódiu. Moje klíčové závody byly na konci této sezóny a to světový pohár v Limě a Santo Domingu. Současně s nimi jsme šla několik evropských pohárů, abych obhájil své vedoucí postavení v evropském žebříčku.

 

Jaký význam má výživa obecně ve tvém každodenním životě a také jako pro sportovce?
Většina lidí má dnes velké zatížení. Vždy se starám o to, co jím, ale jen jídlem není možné získat všechny potřebné vitamíny a aminokyseliny. Zejména při tvrdém tréninku a závodění potřebuje tělo další doplňky. Lidé by měli brát vysoce kvalitní výživu, aby zůstali zdraví a šťastní, a sportovci také, aby dosáhli svých cílů.

 

Jaký je nejlepší tip na výživu, který můžeš dát sportovcům a zejména triatlonistům?
Je velmi důležité mít jistotu kvality výživy, kterou používáte. Proto jsem si vybrala Sponser. Ideální je mít odborníky na výživu, kteří doporučují produkty a množství na základě životního stylu a tělesných charakteristik.

Které tři produkty Sponser jsou tvoje oblíbené a proč?
Těžký úkol vybrat pouze tři, protože mnohé z nich jsou pro mě velmi důležité. Ale kdybych si musela vybrat, tak by to byly následující:

  1. LIQUID ENERGIE PLUS: Výborně mi pomáhá při závodech, kde mi dodává rychlou rychlou energii a kofeinem. Je ho velmi užitečné používat, nepostradatelný je při závodech a pomáhá mi také při tvrdém tréninku.
  2. LONG ENERGIE: Tento vychytaný produkt mi pomáhá efektivně trénovat a dává mi šanci udržet důležité objemy a intenzitu.
  3. PRO RECOVERY: Stará se o mé zotavení po intenzivních trénincích nebo závodech dodáním nezbytných proteinů, sacharidů a aminokyselin.