Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

ROZHOVOR S LUKAS HOFER

13. 1. 2020 Novinky

ROZHOVOR S ITALSKÝM BIATLONISTOU LUKAS HOFER
„Před závodem si dám ampuli Red Beet Vinitrox a hořkou čokoládou!“

 

Sotva existuje biatlonista, který vyjadřuje radost ze závodů jasněji než Lukáš Hofer. Špičkový sportovec z Jižního Tyrolska umožňuje svým fanouškům sdílet své úspěchy na běžecké trati a na střelnici v emocionálních příspěvcích, ať již slovně nebo graficky. V různých jazycích, s nespočetnými obrázky a barevnými emoikonami, podává zprávy o svých misích s italským národním týmem a sportovní skupinou italských Carabinierů, jejímž je členem. «Luki» slavil zatím své největší úspěchy v roce 2019, když se dvakrát dostal na pódium na mistrovství světa v biatlonu ve švédském  Östersundu: Ve smíšené štafetě byl šťastný, že získal bronz, a v jediné smíšené štafetě byl schopen zdvojnásobit svůj zisk stříbrem spolu s Dorothea Wiererovou. Jeho rozsáhlá sbírka medailí zahrnuje také dva kusy drahých kovů z olympijských her. Jak v Soči (2014) tak v Pchjongčchangu (2018) získal bronz jako člen italské smíšené štafety. V polovině sezóny světového poháru v biatlonu, Lukas Hofer, který se již mnoho let spoléhal na sportovní výživu SPONSER®, našel čas  na vzrušující rozhovor o své výživě.


Lukasi, jaké jsou tvoje cíle v biatlonové sezóně 2020?

Jako vždy chci v každém závodu světového poháru bojovat o nejlepší umístnění. Top 10 v celkovém pořadí světového poháru, to je cíl, kterého chci dosáhnout. Dalším cílem je samozřejmě domácí mistrovství světa 2020 v Antholzu. Pokusím se tam dorazit v nejlepší formě a bojovat o nejvyšší místa.


Který formát závodu je tvému srdci nejbližší?

Pořád se mi nejvíce líbí kontaktní závody, jakými jsou stíhačka, štafeta nebo masák. Okamžitě vím, na jakém místě se pohybuji a jak se v této situaci cítím. V takových chvílích jde hlavně o taktiku a mentální hru, zejména pokud jde o střelbu.


Jak vypadá tvoje snídaně v závodní den?

K snídani jím obvykle  kaši s ořechy a kiwi. Dobrá káva je samozřejmě také nutností. V den závodu si do kaše navíc přidávám asi 2 lžíce PRO RECOVERY.


Co jíš v hodinách bezprostředně před startem?

Před závodem se snažím nejíst příliš mnoho, aby mi nebylo těžko. Jím asi tři a půl hodiny před závodem. Tři hodiny před startem si beru NITROFLOW PERFORMANCE a ještě dvě hodiny před tím, si beru RED BEET VINITROX s kouskem hořké čokolády. Během zahřívací fáze vždy vypiji trochu hořčíku a sportovní nápoj COMPETITION DRINK. Když mám trochu hlad, vezmu malý kousek HIGH ENERGY BAR Salty Nuts. Deset až pět minut před startem si beru LIQUID ENERGY BCAA – a pak jsem připraven jít do závodu. Samozřejmě kontroluji po celé období příjem tekutin,  což je velmi důležité pro to, aby mé tělo fungovalo 100%.


Budeme pro tebe muset vyvinout  ještě nějaký speciální produkt?

Určitě ne. Se SPONSOR jsem našel přesně tu sportovní výživu, kterou potřebuji pro trénink i závody. Pokud jde o výživu, tak se díky produktům Sponser cítím vždy optimálně připravený!


Jakými produkty z nabídky Sponser oslavuješ úspěchy a  medaile?

Nejlepší věc po závodě je pro mě proteinová tyčinka PROTEIN BAR a lahodný koktejl z PRO RECOVERY. A samozřejmě neříkám ne talíři  s dobrými těstovinami nebo pizze.