Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají i olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma (nevztahuje se na akční zboží)

Aminokyseliny a jejich využití v silovém tréninku i redukci

17. 4. 2020

Aminokyseliny představují základní stavební kámen bílkovin. Mnoho sportovců podceňuje dostatečný příjem a jejich nedostatek v těle může způsobit velké škody. V jejich prospěch hovoří rychlá a snadná vstřebatelnost, která nezatěžuje tělo trávením.

Zajímavá studie Kevina D.Tiptona prokazuje, že zařazením aminokyselin těsně před silovým tréninkem může zvýšit efektivnější budování svalové hmoty. Obzvláště důležitou roli hraje L-Leucin. L-leucin řadíme mezi aminokyseliny esenciální, tedy nezbytné pro naše tělo. Jedná se o takzvaný spouštěč pro syntézu bílkovin. V Tiptonově studii byly použity aminokyseliny ve volné formě, což je zásadní. Proteiny, jako je například WHEY ISOLAT 94, by proto musely být přijímány nejméně 60-90 min. před silovým tréninkem, aby je tělo mohlo naštěpit a zpracovat. 

Sponser doporučuje užívat aminokyseliny v tabletách AMINO EAA. Obsahují 6 esenciálních a 4 neesenciální aminokyseliny a navíc žádnou přidanou energií. Což znamená vhodné použití nejen v silovém tréninku, ale i v redukci!
Při tréninku kde se sportovec snaží zhubnout, mají aminokyseliny větší význam než komplexní proteinové přípravky. Častým jevem při hubnutí je ztráta svalové hmoty. Člověk má radost z úbytku hmotnosti, ale ztracené kila nemusí být tuk. Stejné riziko číhá i při rýsovacím, silovém tréninku.

Za nejhodnotnější aminokyseliny se považují produkty získané ze syrovátkového hydrolyzátu. Vysokou hodnotu má i vaječná bílkovina. To vše vám poskytne PRO RECOVERY. Obsahuje jedinečnou kombinaci a poměr 1:1:1 syrovátkové bílkoviny, vaječné bílkoviny, škrobu z brambor a navíc hydrolyzát kolostra.

L-GLUTAMIN – další z opravdu funkčních suplementů, který oceníte

21. 7. 2017

Glutamin je nejrozšířenější aminokyselinou v těle, v kosterním svalstvu představuje až 60 % celkového množství aminokyselin. Slouží jako stavební látka bílkovin, nukleotidů a dalších aminokyselin a je hlavním zdrojem paliva pro buňky.  Většina aminokyselin má mnoho důležitých funkcí, glutamin je ale tou nejuniverzálnější. Popsali bychom mnoho stránek studiemi a důkazy, že se jedná o opravdový klenot mezi sportovními doplňky stravy. Ale zaměřme se na zkrácený výčet těch nejdůležitějších funkcí, které vás mohou zajímat.

A jaké to tedy jsou?

Glutamin je důležitou součástí metabolismu dusíku, produkce močoviny v ledvinách a glukoneogeneze (tvorba glukózy z necukerných látek) v játrech.

Je hlavním energetickým zdrojem pro buňky imunitního systému – zvyšuje imunitu!  Intenzivní trénink snižuje hladinu glutaminu a to může mít za následek oslabení imunity u tvrdě trénujících sportovců. Spotřeba glutaminu stoupá během stresových stavů. Při tréninkové zátěži byla při studiích zjištěna až 5 krát vyšší spotřeba glutaminu než za běžného klidového režimu.

Velmi pozitivní je i snížení chutě na alkohol a sladké laskominy. Je palivem pro metabolické děje a to zejména pro mozkovou činnost!

Dále se díky němu můžete lépe vyspat, navozuje kvalitnější spánek. Bývá účinně používán i při léčbě prostaty nebo žaludečních vředů.

Další důležitou funkcí glutaminu je jeho potřeba pro tvorbu nukleové kyseliny (prekurzor DNA), speciálních aminomonosacharidů, gamma-aminomáselné kyseliny a syntézy bílkovin.

Je až neuvěřitelné, že jedna jediná aminokyselina zastupuje extrémně univerzální funkci v našem organismu. A jaké tedy bude sdělení pro sportující populaci? Suplementace glutaminem by měla být pro sportovce, zvláště pak pro kulturisty, trojbojaře atd.., samozřejmostí.

Je přínosný pomocník pro všechny, kdo chtějí maximalizovat svůj výkon, podpořit výrazně regeneraci a posílit imunitní systém!

Celková denní dávka by neměla překročit 20 g. U vrcholových sportovců s váhou vyšší než 100 kg je denní dávka limitována hranicí 40 g.

Výroba čistého L-glutaminu není levný a jednoduchý proces, ale švýcarští specialisté si umí poradit a nabízí vám vysokou kvalitu, čisté složení a dobrou cenu!

BETA ALANINE – doplněk stravy, který je podložen vědeckým výzkumem 

20. 7. 2017

Pro mnohé z vás je velmi obtížné vybrat si sportovní doplňky, které opravdu fungují a jsou účinné. Beta alanin vám zaručí splnění marketingových slibů a jeho funkci oceníte ihned po prvním použití. Tento suplement  prošel mnoha studiemi na významných univerzitách a institutech.

Jedná se o neesenciální aminokyselinu, která se nacházi ve spektru beta aminokyselin. Přirozené zdroje této aminokyseliny jsou produkty bohaté na bílkoviny například kuřecí maso, vepřové a hovězí, ale patří mezi ně i ryby.

(Pokračování textu…)