Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají i olympijští vítězové
Při objednávce nad 3 000 Kč doprava zdarma

Ruedi Wild doporučuje výživovou strategii pro střední a dlouhou distanci

17. 7. 2019 Novinky

Ruedi Wild již řadu let slaví významné národní i mezinárodní úspěchy. Několikrát byl mistrem světa (2009 a 2010), mistrem Evropy (2012 a 2014) a celkem šestkrát mistrem Švýcarska v triatlonu (na olympijské i střední distanci)  a duatlonu.  V roce 2016 na mistrovství světa v Mooloolaba v Austrálii získal  na střední distanci 70,3 bronzovou medaili. V současné době patří ke světové špičce na středních a dlouhých tratích.
Ruedi spolupracuje se Sponser Sport Food a jejich atlety a zaměstnanci, intenzivně používá Sponser produkty v tréninku a závodech více než 10 let a aktivně se podílí na vyvíjení nových produktů.

Ruedi říká : « Čtyři dny před závodem na střední trať se zaměřuji na můj speciální stravovací plán. Od té chvíle denně užívám jeden RED BEET VINITROX. Tento koncentrát z červené řepy dodává dusičnany, polythenoly a speciální proteiny, tedy látky, které zvyšují produkci oxidu dusíku a zlepšují cirkulaci krve. Tento efekt byl zkoumán v mnoha studiích a je známý ve vytrvalostních sportech. Vzhledem k tomu, že mám citlivý žaludek, vždy si rozředím koncentráty (což odpovídá zhruba půl litru vysoce kvalitního džusu z červené řepy) s vodou a stejným způsobem ředím i ovocné džusy. Speciálně v den závodu mám při snídani svého posledního ,,panáka’’ a  takto postupuji zhruba 3 hodiny před startem. Ideální je kombinace RED BEET VINITROX spolu s  NITROFLOW PERFORMANCE, který působí podobně a vytváří oxidy dusíku, beru také čtyři dny před startem závodu.

V den závodu se soustředím na doplnění cukru bez přejídání a pocitu těžkosti z nadměrného množství těstovin atd. V tyto dny jsem zvyklý jíst dříve. CARBO LOADER je vysokoenergetický koncentrát.  Sacharido-elektrolytické  řešení mi velmi vyhovuje. Beru si jednu dávku čtyřikrát denně, vždy po jídle plus před spaním. Výhodou CARBO LOADERU je, že  neobsahuje fruktózu, jejíž značné množství obsahují prakticky všech nealkoholických a sportovních nápoje.  Ta mi v minulosti často v průběhu závodu způsobovala žaludeční problémy, aniž bych přesně znal příčiny. Z toho samého důvodu se v tomto  období vyhýbám  vláknině a volím stravu bez ní nebo s minimálním obsahem. Vyhýbám se i salátům a zelenině, která je obvykle z velké části v mém jídelníčku.

V závodní den mně porce LIQUID ENERGY PLUS těsně předtím než přijde plavání, zajistí dostatečnou energií pro mé nohy. Při jízdě na kole piji COMPETITION a ULTRA COMPETITION, většinou mix těchto dvou. Tento mírně ochucený sportovní nápoj bez kyselin, obsahuje širokou škálu sacharidů, které dokonale toleruje můj citlivý žaludek a zajišťuje mi dlouho trvající energii a zdroj elektrolytů. Sacharido-elektorlytcké řešení těchto sportovních nápojů zlepšuje vstřebávání vody a tím přispívá k udržení výkonu po celou dobu závodu. Vzhledem k  podmínkám (počasí a teplota), přidávám 1-2 solné tablety SALT CAPS za hodinu a nebo ředím v bidonu, který mám za zády a tímto zajišťuji pokrytí zvýšené spotřeby elektrolytů.
Pokud přijdou sjezdy a já mohu relaxovat, nemusím tak intenzivně dýchat, rád smíchám svou výživu s pevným jídlem, jako třeba HIGH ENERGY BARS, která je dostupná ve čtyřech příchutích (Meruňka-Vanilla, Lesní plody, Banán, Slané oříšky). Mým osobním favoritem je příchuť slané oříšky, která mi dodá i trochu slané chuti.

Při běhu je žaludek nejcitlivější, takže je důležité nemixovat vše dohromady. Jednoduše se soustředím na energetické gely a slané tablety s čistou vodou,  abych měl jistotu stálé hydratace. Například si beru asi 1,5 tuby gelu (70g porce) za hodinu v menších dávkách a 30g gelu v sáčku každých 20 minut, vše dohromady s 1-2 solnými tabletami.

První minuty po závodě, kdy tělo začne regenerovat jsou kruté.  Tělo musí dostat zpět správné palivo. Většinou se necítím hladový. Proto upřednostňuji tekutou výživu. Například  zvolím ovoce, širokou nabídku proteinů, které jsou dostupné v cílovém místě. Při zvláštních příležitostech si dám i nealkoholické pivo…  PRO RECOVERY s vysoce kvalitními proteiny  je pro mě nejlepší produkt na trhu. Po jeho konzumaci cítím jasně rozdíl, kdy se mohu opět vrátit do plného tréninku.

Moje doporučení zní – testujte a doplňujte si vaši závodní výživu.  Je to klíčová součást, která vám dá šanci uspět při jakémkoliv závodu. Přeji vám hodně štěstí a zábavy !

Světový pohár ve francouzském Les Gets ovládli jezdci s podporou Sponser

16. 7. 2019 Novinky

Světový pohár MTB ve francouzském Les Gets opět ve znamení jezdců jezdících s podporou Sponser.
Nino Schurter 23 vítězství ve SP 🥇
Kate Courtney 3 vítězství ve SP 🥇
Sina Frei & Ondřej Cink brali pódiové umístnění za 4⃣ a 5⃣ místo.
Ghost Factory Racing Team vyhrál hodnocení týmů 🥇🏆

Gratulujeme všem, byly skutečné krásné závody!

Další pódium pro Ondřeje Cinka ve světovém poháru

16. 7. 2019 Novinky

Po smolném závodě v Andoře v loňském týdnu, kdy Ondřej kvůli zdravotním problémů ztratil vyhraný závod, si napravil o týden později chuť ve francouzském Les Gets, kde dojel ve strhujícím finiši jen těsně na cílovou fotografii na 5. místě. Gratulujeme ke skvělému výsledku v tak nabité konkurenci!

 

Šnek Race letos se Sponser

11. 7. 2019 Novinky, Sportovní akce

Letošní ročník OCR závodu Šnek Race poprvé s podporou Sponser.

MATHIAS FLÜCKIGER

10. 7. 2019 Novinky

V současné sezóně Světového poháru je Mathias Flückiger často vidět na pódiu. Profesionální jezdec z týmu Thömus RN Swiss Bike Team se již několikrát umístil na nejvyšším stupni vítězů ve Světovém poháru, nebo byl na druhém místě hned vedle vítěze. V rozhovoru jsme se zeptali tohoto sportovce, který důvěřuje značce SPONSER, na to, jaký je jeho recept na úspěch.

Mathiasi, stal jste se vícemistrem Švýcarska za Nino Schurterem a v následujícím rozhovoru jste řekl, že jste „nadšen druhým místem“. Na Světovém poháru v Andoře jste skončili na druhém místě za Ninem …

Samozřejmě jsem nebyl nadšený druhým místem. Určitě jsem chtěl nosit dres švýcarského mistra ještě další rok. Nino byl v minulosti hodně nedostižitelný, ale v posledních letech jsem ten propastný rozdíl dokázal eliminovat. To mě vždycky motivovalo k tomu, abych se stal stejně výjimečný jako on. Čím lepší je konkurence, tím větší je moje touha být lepší! Pokud si pak uvědomíte, že jste stejně silný nebo někdy ještě silnější, pomůže vám to růst.

Co jste udělal pro zbytek sezóny? Je cílem celkové vítězství ve světovém poháru?

Začátek sezóny byl velmi úspěšný. V současné době jsem na druhém místě v celkovém pořadí světového poháru a jsem nejlepším Švýcarem; to potvrzuje můj vzestupný trend. Je důležité, abych mohl v těchto výkonech stabilně pokračovat. Myslím, že jsem v této sezoně ještě neukázal vše. Mohl bych trénink ještě více optimalizovat a dostat z těla ještě víc. Mým velkým cílem v této sezoně jsou však dvě mistrovství světa, a to v cross country a maratonu. Maratón se bude konat ve Švýcarském Grächenu. Chci být na startu v TOP formě. Proto se ujišťuji, že teď nic neuspěchám.

Jaké faktory rozhodly, že jste se dostal na vrchol světové cyklistiky?

Moje velká touha být lepší. Vždy jsem věřil, že jsem nejlepší. Každý den přemýšlím o tom, co potřebuji zlepšit. Jedná se o drobné detaily, ale všechny tyto maličkosti tvoří celek. I teď si to uvědomuji: Stále je toho hodně co dělat …

Jaké jsou vaše priority ve Vaší stravě před důležitou soutěží Světového poháru?

Strava je nezbytnou součástí úspěchu. Správná výživa ve správný čas je nesmírně důležitá a roste s významem závodu. Nikdy jsem neprošel žádnými dietními trendy, ale vsázel především na vyváženou stravu. Vlastně konzumuji téměř vše, co je zdravé a co považuji pro mé tělo za nejpřirozenější.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty SPONSER, které používáte v průběhu velkých sportovních události?

V soutěži konzumuji téměř pouze tekuté potraviny. Základ pro mě tvoří sacharidy z hypotonického nápoje COMPETITION pro pestrost v různých příchutích. Čas od času také konzumuji LIQUID ENERGY GEL.

Převzato z rozhovoru pro Sponser Switzerland

Juniorský národní tým se Sponser sbíral medaile

26. 6. 2019 Novinky

Juniorští reprezentanti si na Světovém poháru v silniční cyklistice  v Německu chválili Sponser a hned jim to čtyřikrát cinklo. 2 zlaté a 2 stříbrné medaile jsou výborným výsledkem v takto nabyté konkurenci. Gratulujeme!

ONDŘEJ CINK

5. 6. 2019 Sponser tým

Ondřej Cink je přední český cyklista a reprezentant, medailista z mistrovství světa MTB XC, olympionik, účastník Tour de France, nově také člen profesionálního polského Kross Racing týmu a Sponser týmu jako ambasador pro cyklistiku.
Spolupráce pokračuje i druhým rokem, neboť Ondřej nemá v tomto směru žádný důvode ke změně.

 

 

SKIROLL CLASSIC SERIES 2019

1. 6. 2019 Sportovní akce

Sponser podporuje sérii závodů běhu na kolečkových lyžích Skiroll Classic, kde zajišťuje kompletní pitný režim.

OLYMP PRAHA-CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA

29. 5. 2019 Podporujeme

Sponser je oficiálním dodavatel sportovních doplňků stravy pro potřeby vrcholových sportovců v Centru sportu MV-Olymp. Vážíme si této důvěry, která potvrzuje kvalitu naší značky.

Sponser ovládl světový pohár UCI MTB v Novém Městě na Moravě

28. 5. 2019 Novinky

Sponser užívá skutečně světová špička současné horské cyklistiky. To se ukázalo také při 2. závodě světového poháru UCI MTB v Novém městě na Moravě, kde v elitních kategoriích tito závodníci ovládli stupně vítězů. Gratulujeme mistrům světa Kate Courteny & Nino Schurter , stejně jako Mathias Flückinger, Ondřej Cink  nebo Sina Frei v jednotlivcích.  V týmech pak vyhrál  Ghost Factory Racing Team.

 

1 2 3 5