Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

Aminokyseliny a jejich využití v silovém tréninku i redukci

17. 4. 2020

Aminokyseliny představují základní stavební kámen bílkovin. Mnoho sportovců podceňuje dostatečný příjem a jejich nedostatek v těle může způsobit velké škody. V jejich prospěch hovoří rychlá a snadná vstřebatelnost, která nezatěžuje tělo trávením.

Zajímavá studie Kevina D.Tiptona prokazuje, že zařazením aminokyselin těsně před silovým tréninkem může zvýšit efektivnější budování svalové hmoty. Obzvláště důležitou roli hraje L-Leucin. L-leucin řadíme mezi aminokyseliny esenciální, tedy nezbytné pro naše tělo. Jedná se o takzvaný spouštěč pro syntézu bílkovin. V Tiptonově studii byly použity aminokyseliny ve volné formě, což je zásadní. Proteiny, jako je například WHEY ISOLAT 94, by proto musely být přijímány nejméně 60-90 min. před silovým tréninkem, aby je tělo mohlo naštěpit a zpracovat. 

Sponser doporučuje užívat aminokyseliny v tabletách AMINO EAA. Obsahují 6 esenciálních a 4 neesenciální aminokyseliny a navíc žádnou přidanou energií. Což znamená vhodné použití nejen v silovém tréninku, ale i v redukci!
Při tréninku kde se sportovec snaží zhubnout, mají aminokyseliny větší význam než komplexní proteinové přípravky. Častým jevem při hubnutí je ztráta svalové hmoty. Člověk má radost z úbytku hmotnosti, ale ztracené kila nemusí být tuk. Stejné riziko číhá i při rýsovacím, silovém tréninku.

Za nejhodnotnější aminokyseliny se považují produkty získané ze syrovátkového hydrolyzátu. Vysokou hodnotu má i vaječná bílkovina. To vše vám poskytne PRO RECOVERY. Obsahuje jedinečnou kombinaci a poměr 1:1:1 syrovátkové bílkoviny, vaječné bílkoviny, škrobu z brambor a navíc hydrolyzát kolostra.