Certifikované přírodní materiály nejvyšší kvality
Produkty využívají olympijští vítězové
Při objednávce nad 500 Kč dárek lahev 0,5l Sponser zdarma, nad 3 000 Kč doprava zdarma

BETA ALANINE – doplněk stravy, který je podložen vědeckým výzkumem 

20. 7. 2017

Pro mnohé z vás je velmi obtížné vybrat si sportovní doplňky, které opravdu fungují a jsou účinné. Beta alanin vám zaručí splnění marketingových slibů a jeho funkci oceníte ihned po prvním použití. Tento suplement  prošel mnoha studiemi na významných univerzitách a institutech.

Jedná se o neesenciální aminokyselinu, která se nacházi ve spektru beta aminokyselin. Přirozené zdroje této aminokyseliny jsou produkty bohaté na bílkoviny například kuřecí maso, vepřové a hovězí, ale patří mezi ně i ryby.

Zvyšuje hladinu karnozinu ve svalech, jenž má klíčový význam pro stimulaci svalové síly. Díky zvyšující se hladině karnosinu ve svalu, navozené užíváním beta-alaninu, se oddaluje nástup únavy, sportovní výkon a kondice rostou, lze více přetížit sval a tedy stimulovat jeho růst. Jak možná tušíte, při energetickém výdeji během fyzického výkonu dochází k hromadění laktátu v krvi. Zvýšení hladin kyseliny mléčné a s tím související pokles pH jsou hlavními spouštěči svalové únavy. Nicméně jeho suplementace pomáhá tělu rychleji se zbavovat odpadních látek, čímž vytváří předpoklad pro zlepšení výkonnosti během opakovaných intenzivních činností a zbavení se svalové únavy.

Beta alanin má spoustu benefitů, které pomohou především silovým sportovcům ale i ostatním včetně těch vytrvalostních, mezi hlavní patří : zvýšení svalové síly, zlepšení výkonu, zvyšuje anaerobní ale i aerobní vytrvalost a oddaluje únavu během těžkých tréninků. Beta-alanin lze užívat i na podporu redukce tělesného tuku.

Při jakých sportech využijete přínosy BETA ALANINU?

  • Crossfit
  • Intervalové tréninky
  • Basketbal, fotbal, hokej
  • Sprinty, veslování, jízda na kole
  • Kardiovaskulární cvičení např. HEAT

Vedlejším účinkem užívání Beta alaninu může být mravenčení na pokožce. Je to naprosto normální reakce v těle a není škodlivá. Někteří sportovci to dokonce považují za příjemné a tvrdí, že jejich to motivuje trénovat tvrději.

Denní dávka potřebná k zvýšení výkonu se pohybuje od 2g výše. Můžete ji zvýšit i na 4-5g denně. Tato kůra by měla trvat tři měsíce, poté doporučujeme vysadit beta alanin na měsíc.